logo demo site

Služby

Zdravá výživa, hubnutí, prevence onemocnění - profesionální poradenství a přednášky.

Co vám poradím

Příprava a diskuze jídla pro nejlepší výsledky

Jaký zvolit vhodný jídelníček

S mou odbornou pomocí získáte personalizovaný jídelníček s plnohodnotnými bílkovinami, zdravými tuky a čerstvou zeleninou. Budu Vás navigovat v sledování energetického příjmu a doporučovat správné potraviny pro Vaše zdraví.

Zdravé jídlo a jídelníčky, potraviny na míru

Jaké zdravé recepty si připravit​

Nabízím podněty pro tvorbu chutných a zdravých jídel. Se mnou objevíte nové možnosti spojení kvalitních surovin do lahodných kombinací, které prospějí Vašemu celkovému zdraví. Inspiruji Vás k jednoduché přípravě pokrmů, které posílí Váš jídelníček.

Zdraví žívotní styl ikonka

Jaké cvičení je vhodné pro Vás​

Cvičení je důležitým prvkem zdravého životního stylu. Úspěch dosáhnete výběrem vhodného typu cvičení podle svých individuálních preferencí a fyzických schopností. Najděte svou motivující cestu k aktivnímu životu a užívejte si každý krok!

Komplexní služby v oblasti zdravé výživy, hubnutí a prevence civilizačních onemocnění formou poradenství a přednášek

Redukční výživa

Zanechte zázraků a neefektivních diet. Nabízím individuální přístup k trvalému hubnutí bez hladovění. Společně najdeme optimální cestu ke zdravému a bezpečnému zhubnutí – žádné magické koktejly, pouze kvalitní a odborné vedení.

Racionální výživa

Optimalizujte svou váhu a zlepšete stravovací návyky s pomocí individuální podpory. Vyhodnotím a upravím Váš jídelníček tak, abychom společně dosáhli trvalých změn ve Vašem životním stylu a zlepšili celkové zdraví.

Výživa těhotných a kojících žen

Plánujete těhotenství nebo jste již těhotná či kojíte? Poskytuji individuální poradenství ohledně správné výživy, abychom společně optimalizovali vývoj plodu a udrželi optimální kondici během kojení.

Dětská výživa

Správná výživa dětí je klíčová pro jejich vývoj a prevenci nadváhy. Poskytuji poradenství pro sestavení optimálního jídelníčku a vyhodnocení stravovacích návyků s využitím přístroje InBody 230 pro podrobné informace o složení těla.

Výživa seniorů

Stravování seniorů ovlivňuje jejich zdraví a životní kvalitu. Poskytuji poradenství a nutriční postup, zohledňující specifika výživových potřeb a případnou suplementaci podle individuálních požadavků a užívaných léků.

Anti aging výživa

Stárnutí je individuální proces, avšak správný životní styl efektivně podporuje zdravý věk. Nabízím KOMPLEXNÍ ANTI-AGING PROGRAM pro optimální zdraví, vitalitu a konkrétní postupy pro změnu životního stylu.

Snažíte se zhubnout a nedaří se Vám to? Škodí nadváha Vašemu zdraví a rozhodli jste se s tím něco udělat? Držíte stále dokola a neúspěšně různé diety?

Neexistuje žádná zázračná dieta ani pilulka, která by za Vás vyřešila problémy s kily navíc, přesto řada klientů stále hledá zázraky na hubnutí, zkouší různé nesmyslné diety, založené na výrazných omezeních, energeticky podhodnocených, které vedou často k neúspěchu. Pokud však chcete snížit svoji hmotnost, je potřeba dlouhodobě pracovat na změně a osvojení správných principů stravovacích a pohybových návyků vedoucí i ke zlepšení zdravotního stavu.

Nabízím Vám cestu, jak trvale zhubnout a při tom nehladovět. Vše je hlavně o nalezení kompromisu pro každého s ohledem na Vaše dosavadní stravovací zvyklosti a chuťové preference.

 Trvalého snížení hmotnosti dosáhneme nejlépe pomocí změny životního stylu.

Aby bylo Vaše snažení efektivní, nechte se vést výživovou poradkyní!

Sestavím Vám na míru komplexní program pro snížení hmotnosti – osobní výživový plán, který zahrnuje úzkou spolupráci s výživovým poradcem. Nebudu Vám na hubnutí vnucovat žádné doplňky stravy ani zázračné koktejly. Na základě vstupní konzultace vyhodnotím, jaký postup zdravého hubnutí bude pro Vás ten nejlepší a zvolím vhodný individuální přístup s kvalitním a odborným vedením k dosažení zdravého a bezpečného zhubnutí.

Nejste-li spokojeni se svou váhou a opravdu chcete zhubnout a udělat něco pro své zdraví, pomohu Vám problém vyřešit jednou pro vždy, trvale a zdravě.

Je pro Vás, kdo chcete upravit stávající jídelníček, chcete zdravě a bezpečně jíst a při tom si nadále udržet svoji optimální váhu. Pokud chcete zlepšit své stravovací návyky, je potřeba dlouhodobě pracovat na změně stravovacích a pohybových návyků.

I když obecná informovanost o výživě stále narůstá, řada lidí má problém s tím, jak uskutečnit zdravé změny v jídelníčku a co si vlastně pod pojmem zdravá výživa představit.       

Správné stravování je významným opatřením v prevenci vzniku civilizačních chorob. Civilizační proto, že si za jejich vznik v podstatě můžeme sami. A proto ne nadarmo se říká: Jsme to, co jíme. To, co jíme, ovlivňuje nejen naše zdraví, ale také i kvalitu a délku našeho života. Strava rozhoduje nejen o našem fyzickém zdraví, ale také o zdraví duševním. Jíme často více, než potřebujeme. Následkem toho je např. obezita a mnoho s ní souvisejících onemocnění. Také skladba naší stravy není vždy v souladu s tím, co naše tělo potřebuje. Nezdravá strava je příčinou mnoha zdravotních problémů. Naopak vhodnou stravou můžeme nemocem předcházet, často zabránit, zmírnit jejich průběh a nebo i vyléčit.

Vyhodnotím Vaše dosavadní stravování, upravím stávající jídelníček a navrhnu postup pro zlepšení Vašeho životního stylu. Správné stravovací návyky se musí stát součástí Vašeho nového životního stylu.

PESTRÁ A VYVÁŽENÁ STRAVA JE ZÁKLADEM ZDRAVÍ

Správná výživa je důležitá nejen pro těhotnou a kojící ženu, ale také pro ženu, která své těhotenství teprve plánuje. Zvyšuje tak nejen šanci na otěhotnění, ale také na správný průběh těhotenství a vývoj plodu.  Kvalitní a vyvážená strava společně s životním stylem optimalizuje zdraví těhotné ženy, zajišťuje optimální růst a vývoj plodu, může snížit riziko vzniku vrozených vývojových vad, alergií, syndromu hyperaktivity (ADHD), obezity u dítěte, ale i chudokrevnosti aj. Výživa se podílí nejen na udržení dobré zdravotní kondice kojící maminky, ale i na složení mléka a tím má vliv i na miminko samotné.

Poradím Vám, jaké jsou vhodné potraviny, co by ve Vašem jídelníčku nemělo chybět a čeho se naopak vyvarovat, kde najdete potřebné vitamíny, minerály, jak jídlo připravit, aby bylo výživné a chutné. V rámci tohoto programu obdržíte cenné rady, zásady správného stravování, doporučení vhodných doplňků stravy v optimálním množství apod.

Správná výživa dětí je velmi důležitá, protože ovlivňuje nejen vývoj dítěte, ale také jeho vztah k výživě. V období růstu a dospívání prochází organismus dítěte psychomotorickým vývojem, vyvíjí se kostra, dotváří se imunitní systém aj. Je důležité dodat do organismu v optimálním množství jednotlivé složky potravy (bílkoviny, sacharidy, tuky, minerály, vitamíny aj.) pro správné fungování těla, psychický vývoj a schopnost dítěte učit se, ale také k dosažení lepších sportovních výkonů či snížit riziko nadváhy a obezity. Význam prevence v boji proti nadváze a obezitě je zásadní, protože si dítě osvojuje základní stravovací návyky od útlého věku právě prostřednictvím své nejbližší rodiny. Cílem redukčních programů pro děti je především zastavit narůstající hmotnost.

Jak na to, co by měl obsahovat správný jídelníček dítěte, co by v jídelníčku nemělo chybět, které potraviny jsou pro Vaše dítě vhodné a na jaké potraviny bychom si měli dávat pozor. Poradím Vám, jak naučit dítě správně jíst, vyhodnotím stravovací zvyklosti dítěte a doporučím konkrétní postup pro změnu životního stylu. Na přístroji InBody 230 zjistím podrobné složení těla (svaly, tuky, hydratace, množství bílkovin, minerálů v těle aj.) a zda hmotnost dítěte je v pořádku vzhledem k jeho výšce a věku.

Stravování této věkové skupiny má svá specifika. Nutriční potřeby seniorů se liší od potřeb osob v produktivním věku. Stále více lidí překračuje v rozvinutých zemích práh 70 let a stále více z nich bude trávit v období stáří poměrně velkou část života. Ideální stáří v relativním tělesném zdraví a při zachování duševní svěžesti je otázkou nejen genů, ale i životního stylu a péče o sebe. Ve vyšším věku má adekvátní výživa zásadní význam pro udržení dobrého zdraví a pro podporu kvalitního života.

U seniorů je častější výskyt poruch výživy. Buď nedostatečná výživa až podvýživa, která ohrožuje pacienta závažnými zdravotními komplikacemi, zvýšenou nemocností i úmrtností nebo naopak nadbytečná výživa pouze kvantitativně (sacharidy, tuky), ale nedostatečně kvalitativně, tedy tendence k obezitě.

Nelze akceptovat názor, že senior má jíst málo a chuťově nevýraznou stravu, protože má snížené potřeby, ale naopak v důsledku snížení využitelnosti přijatých živin a špatného trávení je třeba podávat stravu nutričně kvalitnější. Při sestavování nutričního postupu je nutné brát zřetel na vzájemné vazby mezi užívanými léky a jídlem. Pokud nelze pokrýt všechny nutriční potřeby běžnou stravou, je vhodná suplementace doplňky stravy.

Jak to vlastně se stárnutím je? Stárneme všichni stejným tempem?

Jak žít déle a zdravěji v dobré fyzické a mentální kondici? Existuje elixír mládí? Je možné lidský věk prodloužit?

Stárnutí patří mezi základní biologické procesy, které doprovází specifické změny těla. Stárnutí probíhá u každého různě, a proto od určitého věku bychom se měli o své tělo starat s větší péčí. Vhodná výživa a zodpovědný přístup ke svému zdraví prokazatelně může sehrát významnou roli v prevenci řady civilizačních chorob a přispět tak k prodloužení délky života.

Dožít se ve fyzickém i psychickém zdraví dlouhého věku chce každý. Se správným životním stylem je možné začít kdykoli. Nikdy není pozdě na to, abychom změnili dosavadní stravovací návyky, které by se měly stát součástí našeho nového životního stylu. Nikdo není příliš starý na to, aby začal s pravidelným cvičením. Každý je tak starý, jak se cítí, s úsměvem je svět hezčí.

Účelem anti aging výživy je zpomalit proces degenerace buněk a podpořit zdravý proces stárnutí. Zásahy do procesu stárnutí jsou zaměřeny na správnou výživu našich buněk, na regulaci procesů, které kontrolují funkce organismu – nervový, endokrinní a imunitní systém.

Zastavte příchod stáří a zachovejte si mládí. Jak?  

Nabízím Vám pro zdravé stárnutí KOMPLEXNÍ ANTI-AGING PROGRAM - intenzivní program, který Vám pomůže optimalizovat zdraví, prodloužit délku života, udržet fyzickou i mentální aktivitu a přinese zpět do Vašeho života vitalitu. Doporučím Vám konkrétní postup pro změnu životního stylu.

Máte potíže s jídlem a chcete se o své starosti podělit? Je mezi Vašimi blízkými někdo s poruchou příjmu potravy a rádi byste mu pomohli?

Mezi poruchy příjmu potravy (PPP) patří psychická onemocnění, jako je mentální anorexie, mentální bulimie, záchvatovité přejídání, ortorexie. Typické je zkreslené vnímání vlastního těla, strach z tloušťky nebo manipulace s jídlem sloužící ke snížení hmotnosti pod zdravou hranici. Jídlo je mnohdy používáno k řešení problémů emočního charakteru. 

Nabízím pomoc osobám ohroženým i postiženým PPP. Naše výživové programy jsou určeny těm, kteří chtějí změnit "sebe". Při těchto onemocněních vždy spolupracujeme za současně probíhajících konzultací u psychologa a psychiatra.

Společně probereme Vaši situaci a budeme hledat vhodná řešení. Do poradny můžete přijít i s někým,  s kým se budete cítit lépe (rodiče, partner, kamarádka).

Spolupráce zahrnuje:

 • Zhodnocení Vašeho dosavadního stravování
 • Podrobnou anamnézu
 • Diagnostika složení těla na přístroji InBody
 • Analýza zdravotního stavu KARDiVAREM
 • Návrh vhodného postupu pro zlepšení Vašeho životního stylu

Víte, že existuje možnost sestavení vyváženého jídelníčku speciálně pro Vás na základě výsledků určení metabolického typu z Vašich genů?

Pokud chcete dosáhnout úspěšných výsledků nejenom při snižování hmotnosti a její udržení, ale i v prevenci či vylepšení zdravotního stavu, zvolte stravu, která odpovídá přesně genetickým dispozicím Vašeho těla. Kromě energetického příjmu jsou zde další faktory, které ovlivňují Váš úspěch. Geny jsou jedním z nich. DNA analýza metabolických typů Vám dá návod, jak postupovat rychleji a spolehlivěji k určenému cíli.

Ve spolupráci s firmou Advanced Genetics Vám nabízím provedení testu euroGeeN Balance, z kterého se dozvíte, jakým způsobem Vaše genetická výbava předurčuje využití jednotlivých složek z potravy. Neboli dostanete informace o tom, kterým živinám (sacharidy, bílkoviny, tuky) byste ve Vaší stravě měli dát přednost, jak svůj jídelníček optimálně nastavit a která individuální doporučení jsou platná právě pro Vaše tělo.

Na základě výsledků genetické analýzy sestavím pro Vás optimální stravovací režim a individuálně specifická doporučení tak, aby byly respektovány nejen Vaše kvantitativní a kvalitativní potřeby, Váš aktuální zdravotní stav, ale i Vaše genetické dispozice

Nejlepší investice, kterou můžete učinit, je investice do Vašeho zdraví!

Základní genetická analýza metabolických typů 

Je určena pro ty, kteří chtějí znát svůj metabolický typ, chtějí se správně stravovat, dožít se ve zdraví vysokého věku.
 • odebrání vzorku DNA z bukální sliznice dutiny ústní štětičkou
 • odeslání vzorku ke zpracování ve spolupráci s firmou Advanced Genetics
 • analýza Vašich genů v akreditované genetické laboratoři a stanovení Vašeho metabolického typu
 • komplexní diagnostika složení těla na přístroji InBody 230 a její interpretace
 • vstupní a výstupní analýza zdravotního stavu KARDiVAREM
 • podrobné vyhodnocení Vašich stávajících stravovacích zvyklostí, pitného režimu, pohybových aktivit a životního stylu
 • detailní rozbor stávajícího jídelníčku s určením konkrétního poměru jednotlivých složek živin (sacharidy, bílkoviny, tuky)
 • základní principy a zásady vyváženého stravování
 • adaptační jídelníček
 • vyhotovení osobního výživového plánu včetně nového individuálního jídelníčku dle výsledků analýzy DNA, obsahující přesné množství konkrétních potravin - nastavení Vašeho energetického příjmu, zastoupení živin (sacharidů, bílkovin, tuků a vlákniny) a jejich začlenění v jednotlivých jídlech
 • zařazení vhodných pohybových aktivit
 • konzultace s měřením na InBody 230 a analýzou nového jídelníčku
 • ochrana osobních údajů je samozřejmostí

Komplexní redukční program s genetickou analýzou

Je určen pro ty, kteří chtějí snadněji zhubnout dle svého metabolického typu.  

Vyznat se v oblasti výživy je v současné době poměrně náročné. Je mnoho různých výživových směrů a diet, které si velmi často navzájem odporují. A jak se v tom orientovat? Proto Vám nabízím možnost výživového poradenství, jehož hlavním cílem je Vám pomoci ohledně zdravé výživy a jídelníčku nejen při hubnutí a to i s ohledem na Váš zdravotní stav.

Naučím Vás kvalitně a pestře se stravovat, vybírat si vhodné potraviny, číst správně etikety výrobků, připravovat jídlo zdravěji, umět si vybrat vhodný pokrm v restauraci, ale také si osvojit pravidelnou pohybovou aktivitu aj.  A vůbec, jak zlepšit svůj životní styl, mít hodně energie a cítit se skvěle!

Pomohu Vám  s postupnou změnou stravovacích a pohybových návyků na cestě ke zdravému způsobu života.

Základem ovšem je, že člověk opravdu musí chtít něco změnit!

Jak poradenství probíhá?

 1. Vstupní konzultace (60 minut)
  Detailní analýza stravovacích zvyklostí, zdravotního stavu a cílů.
  Měření na přístroji InBody 230 pro získání informací o složení těla.

 2. Kontrolní pravidelné konzultace (50 minut)
  Průběžná podpora s dalšími doporučeními a měřením na přístroji InBody 230 pro sledování změn ve složení těla.

 3. Sestavení individuálního jídelníčku a výživového plánu
  Postupné změny životního stylu s důrazem na dlouhodobou udržitelnost. Naučení se sestavovat vyvážený jídelníček a podpora při aplikaci změn.

Cílem je pomoci Vám postupně měnit stravovací a pohybové návyky, abyste dosáhli dlouhodobě zdravého životního stylu.

Dle potřeby a výběru služby Vás naučím postupným změnám životního stylu, jak si sestavit nutričně vyvážený a trvale udržitelný jídelníček dle Vašich energetických potřeb a cílů, ať už potřebujete redukovat svou hmotnost nebo se chcete jen naučit správně stravovat či zdravě přibrat, aby docházelo k žádoucím změnám tělesného složení.

Poradím Vám, jak by měl Váš jídelníček vypadat, aby byl nejen nutričně vyvážený, ale aby Vám i chutnal. Získáte potřebné znalosti a návod k tomu, abyste si byli schopni svůj vyvážený jídelníček sestavit sami. Při tomto postupu je největší pravděpodobnost, že u vhodného jídelníčku vytrváte a nebude se jednat jen o krátkodobou záležitost jako u většiny diet.

Někteří klienti potřebují vedení podle přesně vypracovaného programu. Na základě celkové analýzy Vašeho životního stylu si můžete nechat zpracovat profesionální výživový plán včetně individuálního rámcového jídelníčku podle komplexních výživových doporučení vytvořeného jen pro Vás. Při vyhotovení jídelníčku, s kterým Vás během konzultací naučím pracovat, pro Vás vždy beru v úvahu nejen pravidla správné výživy či redukčních režimů, ale také Vaše aktuální tělesné složení, chuťové preference a zdravotní stav.  Snažím se, aby pro Vás byl jídelníček návodem, jak se naučit stravovat nejen zdravěji, ale podpořit také úpravu tělesné hmotnosti žádoucím směrem.

Součástí individuálního výživového plánu je doporučený energetický příjem, nastavení poměru živin, rozvržení stravy během dne ale také zařazení konkrétních složek potravy s přihlédnutím k individuálním potřebám a požadavkům klienta, optimalizace pitného režimu a pohybových aktivit.

Celý individuální výživový plán je sestavován na míru pro Vás s ohledem na Vaše individuální potřeby, zdravotní stav, výsledky diagnostických metod, případně genetické dispozice, pohybovou schopnost, pracovní vytížení aj.

Pomohu Vám  s postupnou změnou stravovacích a pohybových návyků, abyste dosáhli Vašeho cíle.

Sestavím Vám na míru komplexní program pro úpravu hmotnosti.

Společně dosáhneme Vašeho vysněného cíle!

Komplexní redukční program:

Podrobná diagnostika:

  • InBody 230 - diagnostika složení těla
  • KARDiVAR - analýza zdravotního stavu

Vyhodnocení stravovacích zvyklostí:

  • Detailní rozbor Vašeho stávajícího jídelníčku a pitného režimu
  • Analýza pohybových aktivit a životního stylu

Individuální plán stravování:

  • Zásady vyváženého stravování, adaptační jídelníček
  • Nastavení energetického příjmu a rozložení živin
  • Osobní výživový plán včetně nového individuálního jídelníčku

 

Pravidelné kontroly a podpora:

  • 2 kontrolní konzultace s měřením na InBody 230 v rámci programu
  • Nové zdravé recepty pro inspiraci
  • Poskytování dalších informací a doporučení
  • Edukační materiály
  • Online konzultace po celou dobu programu zdarma

 

Komplexní redukční program s genetickou analýzou

Genetická analýza metabolického typu:

  • Odběr vzorku DNA a analýza genů
  • Stanovení individuálního metabolického typu

 

Podrobná diagnostika:

  • InBody 230 - diagnostika složení těla
  • KARDiVAR - analýza zdravotního stavu

Vyhodnocení stravovacích zvyklostí:

  • Detailní rozbor Vašeho stávajícího jídelníčku a pitného režimu
  • Analýza pohybových aktivit a životního stylu

Individuální plán stravování:

  • Zásady vyváženého stravování, adaptační jídelníček
  • Nastavení energetického příjmu a rozložení živin
  • Osobní výživový plán včetně nového individuálního jídelníčku

Pravidelné kontroly a personalizace:

  • 4 kontrolní konzultace s měřením na InBody 230 v rámci programu
  • Úpravy a obměny jídelníčku dle genetických výsledků

Online podpora a edukace:

  • Nové zdravé recepty pro inspiraci
  • Poskytování dalších informací a doporučení
  • Edukační materiály
  • Online konzultace po celou dobu programu zdarma

Začněte svou cestu ke zdraví a pohodě s mými komplexními redukčními programy.

Ochrana osobních údajů je pro mě samozřejmostí. 

Chcete znát složení Vašeho těla a sledovat efektivitu Vašeho redukčního režimu? Pravidelné měření na přístroji InBody 230 Vám to umožní.

InBody 230 je bioimpedanční přístroj pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla, s jeho pomocí si lze ověřit, zda je nastavený výživový režim a pohybová aktivita efektivní.

 

Základní diagnostika složení těla

Co se na přístroji InBody 230 měří?

 • hmotnost těla
 • celkové množství svalové hmoty a tělesného tuku
 • podíl a hmotnost svalů a tuků v jednotlivých částech těla (horní a dolní končetiny, trup)
 • % tuku v těle
 • množství viscerálního (útrobního) tuku – jeden z faktorů ovlivňujících riziko kardiovaskulárních chorob
 • čistá hmotnost bez tuku
 • množství vody v těle, podíl vnitrobuněčné/mimobuněčné vody
 • retence vody (otoky)
 • stupeň obezity
 • BMI ( body mass index) - index tělesné hmotnosti
 • BMR - hodnota bazálního metabolismu - množství energie potřebné k zachování základních životních funkcí
 • WHR - poměr pasu a boků
 • složení těla - množství bílkovin, tuků, minerálních látek, vody
 • obsah minerálních látek podílející se na stavbě kostí (osteoporóza?)
 • buněčná hmota - stav vyhodnocení výživy
 • vyváženost postavy, tělesná síla a svalové dysbalance
 • růstový graf pro děti
 • energetický výdej při jednotlivých pohybových aktivitách
 • grafické znázornění historie výsledků měření
 • metabolický věk - určuje skutečné stáří porovnáním individuálního bazálního metabolismu daného jedince s hodnotou u stejné věkové skupiny. Vyšší metabolický věk než kalendářní představuje zdravotní riziko.
 • kontrola tuku - kolik máme odbourat
 • kontrola svalů – zda máme v normě a nebo máme přibrat
 • stanovení cílové váhy

Komplexní diagnostika složení těla

Tučně vyznačené údaje obsahuje navíc komplexní analýza složení těla oproti základní analýze.

Jak probíhá měření? 

 • Samotná analýza trvá 1-2 minuty a následuje interpretace výsledků.
 • Při analýze jste oblečeni, je však třeba být naboso a mít holé ruce, aby všech osm dotykových elektrod splnilo svoji funkci. Též si odložíte kovové předměty (pásky, hodinky, řetízky, náramky, prstýnky).
 • Manuální odečet váhy oblečení je nastaven.

 

Co je třeba dodržet před vyšetřením?

 • nejíst a nepít velké množství tekutin
 • nepít alkohol a kofeinové nápoje
 • zdržet se cvičení a větší fyzické námahy
 • nenatírat si ruce nebo chodidla mastným krémem
 • opakované měření plánovat ve stejném čase
 • správné držení těla zvyšuje přesnost výsledku
 • u žen nedoporučujeme měření v prvních dnech menstruace

 

Pro koho není vyšetření vhodné?

 • těhotné ženy
 • osoby bez končetiny, imobilní
 • v případě kovových implantátů (běžně se měří, záleží na umístění)
 • osoby s kardiostimulátorem, defibrilátorem nebo jinou elektronickou pomůckou

 

Pro koho je měření důležité?

 • pro každého, koho zajímá složení a zdraví vlastního těla
 • kdo se snaží o redukci hmotnosti a chce si ověřit, že úbytek tělesné hmotnosti je z tukové tkáně a ne z aktivní svalové hmoty
 • kdo si chce ověřit, že úprava stravovacích návyků je správná a účinná
 • pro všechny věkové kategorie od dětí (u nich navíc sledujeme opakovanými měřeními růstový diagram) až po seniory, pro sportovce, obézní lidé do 200 kg, ale i pro osoby s poruchou příjmu potravy
 • další skupina lidí pro diagnostiku jsou lidé po nemoci, úrazech či po zlomenině, ženy po menopauze atd.
 • pro Vás, kdo chcete zjistit, zda Vám nehrozí zdravotní rizika spojená s nadváhou či obezitou nebo naopak riziko z velmi nízké hmotnosti
 • u osob s podezřením na otoky (nebo naopak zda Vašemu tělu nechybí tělesná voda), osteoporózu či svalovou dysbalanci
 • bez znalosti minimální energetické potřeby (BMR) neboli s jakou efektivitou pracuje Váš metabolismus, nelze sestavit kvalitní individuální výživový plán
 • kdo chce sestavit jídelníček na míru a pro následné zjišťování efektivity a dodržování nastaveného výživového režimu i pohybové aktivity
 • přesná diagnostika Vás povede k cíli efektivněji

Zaručujeme správnou a kvalitní interpretaci výsledků.

Vyšetření InBody je nedílnou součástí všech výživových konzultací.

Na základě Vaší analýzy si můžete nechat zpracovat profesionální výživový plán.

Přesná diagnostika Vás povede k cíli efektivněji!

Nabízím:

 • v případě potřeby návaznost na lékařskou péči
 • individuální přístup ke klientovi
 • respektuji Vaše soukromí

Měření je v závěru doplněno souborem pokynů a cílených doporučení tak, aby došlo k udržení nebo zlepšení zdravotního stavu či prevenci mnoha zdravotních komplikací 

Preventivními a kontrolními měřeními si tak můžete řídit své zdraví!


KARDiVAR
je komplex přístrojového zařízení a programů určený pro neinvazivní vyšetření celkového zdravotního stavu, variability srdeční frekvence (HRV), stavu autonomního nervového systému (ANS) a srdce, stresové zátěže, rizika vzniku onemocnění atd.

 

Co KARDiVAR měří?

 • úroveň stresového zatížení a míru odolnosti
 • stav autonomního nervového systému ANS (poměr aktivity sympatické a parasympatické části ANS), který hraje hlavní roli v udržování homeostáze (stálosti vnitřního prostředí). Podle zvýšené činnosti jedné z jeho částí lze vyvodit předpoklad k rozvoji obezity, diabetu 2. stupně, infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody
 • variabilitu srdeční frekvence
 • stav oběhového systému a srdce
 • tepovou frekvenci – dokáže odhalit tachykardii (zvýšená srdeční frekvence) nebo bradykardii (snížená srdeční frekvence), případně srdeční arytmii
 • stav regeneračních schopností organismu
 • stav imunity a hormonálního systému
 • úroveň energie (ATP) a její rezervy
 • celkovou výkonnost organismu
 • adaptační schopnosti organismu
 • stav regulačních mechanismů

 

Jak probíhá vyšetření?

Měření probíhá v klidu vsedě nebo vleže bez předchozí fyzicky nebo psychicky náročné činnosti. Svody přístroje se připínají na zápěstí obou rukou a nad kotníky nohou. Klientovi je změřeno klasické EKG, jsou snímány elektrické signály produkované činností srdce. Vlastní měření trvá cca 5 minut, s konzultací a rozborem výsledků celkem 30 minut.

Měření je určeno každému:

 • kdo chce znát zdravotní stav svého organismu
 • kdo chce znát svá rizika vzniku civilizačních nemocí ještě před tím, než se plně projeví příznaky onemocnění
 • kdo již má zdravotní komplikace (únava, vysoký krevní tlak, poruchy srdečního rytmu a jiné srdečně-cévní komplikace, diabetes, obezita, aj.) a chce je řešit či posoudit výši rizika komplikací
 • kdo má v rodině výše popsané a jiné nemoci
 • kdo je trvale vystaven jakýmkoliv stresům a fyzické zátěži

 

Nabízím:

 • v případě potřeby návaznost na lékařskou péči
 • individuální přístup ke klientovi
 • respektuji Vaše soukromí

 

Měření je v závěru doplněno souborem pokynů a cílených doporučení tak, aby došlo k udržení nebo zlepšení zdravotního stavu či prevenci mnoha zdravotních komplikací 

Preventivními a kontrolními měřeními si tak můžete řídit své zdraví!

Doplňky stravy jako kategorie potravin se významně podílí na prevenci různých onemocnění. Jsou určeny pro ty, kteří chtějí prožít aktivní a zdravý život, podávat dobrý fyzický a duševní výkon, vypadat a cítit se dobře. Ale jsou určeny též lidem s omezenou dietou (vegetariáni, vegani, dlouhodobé nesprávné redukce), lidem v zátěžových stavech jako např. manažeři, kuřáci aj. Zvýšená potřeba doplňků stravy je pro děti v období růstu a vývoje, seniory, těhotné a kojící ženy. Též se používají na podporu imunity, vitality, zlepšení kvality vlasů, kůže a v prevenci proti nejrůznějším vlivům civilizačních chorob.

Pochopitelně základem je pestrá a vyvážená strava, ale bohužel některé látky v ní mohou chybět. S věkem klesá vstřebatelnost některých složek důležitých z hlediska výživy a též u některých látek klesá jejich syntéza v těle.

Různé doplňky stravy na nás útočí ze všech stran. Jak se ale vyznat v nekonečném množství potravinových doplňků, vitamínů, minerálů, antioxidantů a jiných prospěšných látek z bylin a suplementů? Proč je důležité užívat doplňky stravy a jak vlastně fungují? Který doplněk stravy je pro mě vhodný? Je třeba náš jídelníček vlastně něčím doplňovat? Které vitamíny a minerály jsou pro naše zdraví klíčové? Co je to biologická dostupnost, jakou roli hraje při výběru doplňků stravy?

Na tyto a další otázky Vám ráda odpovím a pomohu Vám navrhnout optimální suplementaci přírodními doplňky stravy. Objednejte se na vstupní konzultaci.

Nabízím Vám podrobnou analýzu u již užívaných doplňků stravy nebo vybrat ten správný doplněk, který odpovídá potřebám Vašeho zdraví a zajistí optimální přísun potřebných látek (vitamínů, minerálů, antioxidantů, aminokyselin, enzymů a jiných prospěšných látek z rostlin, řas, hub). Zda je potřeba naši stravu něčím doplňovat, co od doplňků skutečně můžeme očekávat a na co se při výběru zaměřit. Neznamená, že nejdražší výrobek je nejlepší a naopak.

K užívání doplňků stravy bychom měli přistupovat zodpovědně. Mezi doplňky stravy existují značné rozdíly dané především technologií zpracování léčivých bylin do finálního přípravku, jaká je nejlepší forma, aby byla co největší biovyužitelnost v těle, v jaké sloučenině se vyskytuje, přídatné látky v doplňku stravy, interakce mezi jednotlivými doplňky stravy a též  léky. Řada prodejců nabízí doplňky stravy s cílem maximálního prodeje a nemají žádnou odbornost a tímto způsobem může dojít i k ublížení na zdraví.

Též mohu poskytnout rozbor příslušných ingrediencí v kosmetických a dalších produktech denní péče o tělo, které používáte a vyhodnotit, které ingredience jsou pro Vás bezpečné a které jsou nevhodné.

Vyhodnotím složení látek pleťového krému, pleťové vody, krému na tělo, šamponu na vlasy, sprchového gelu či zubní pasty a dalších, zda neobsahují škodlivé až nebezpečné látky.

Proč dávat pozor na složení? Hlavní důvod je, abychom si zbytečně nepoškozovali zdraví a nezatěžovali životní prostředí nevhodnými chemikáliemi. Ale kdo se má vyznat v těch dlouhých soupisech chemických názvů na obalu. Je známo, že mnohé látky se mohou dostat do těla při vnitřním užívání, ale k určitému vstřebávání dochází také u přípravků, jež aplikujeme zevně na tělo. Kromě toho se škodlivé látky mohou v organismu kumulovat.

Věnuji se přednáškové a lektorské činnosti se širokou oblastí témat, týkajících se hlavně výživy, zdraví, biologie člověka, biochemie, nutrigenetiky, anti-aging, biologických účinků přírodních látek v bylinách a jiných látkách vyskytujících se v těle (vitamíny, minerální a stopové prvky, antioxidanty, aminokyseliny, enzymy, hormony aj.). Dále přednáším o výživě pro seniory, pro těhotné a kojící ženy, o výživě dětí, o zdravém hubnutí, potravinách a doplňcích stravy.

Dosavadní přednášková činnost

 • Jihočeská univerzita
 • Semináře, školení, odborné kurzy výživy pro střední a vysoké školy a jiná výchovně vzdělávací zařízení
 • Nástavbové kurzy výživy
 • Odborné přednášky pro různé skupiny odborníků i laiků

Máte zájem o tuto nebo jinou službu?
Chcete si domluvit konzultaci?

Objednejte se na vstupní konzultaci nebo využijte kontaktní formulář.
Žižkova třída 309/12, 370 01 České Budějovice 1. patro, č. dveří 123
+ 420 737 252 351, helkac@seznam.cz

 

Přejít nahoru